Claus Huwe

Claus Huwe

Hauraton


Claus Huwe jest managerem produktu DRAINFIX CLEAN. Kiedy zaczyna mówić o tym wyjątkowym rozwiązaniu do zbierania i oczyszczania wody deszczowej w jednym systemie, zwykle, tego spokojnego człowieka z Badenii, trudno zatrzymać. Claus Huwe to człowiek z ogromną pasją do swojej pracy, bogatym doświadczeniem i niezwykle interesującą ścieżką kariery.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Hohenheim, inżynier Huwe wraz z żoną przeniósł się do Tanzanii, by pracować przy projekcie badawczym, który początkowo miał zająć nie więcej, niż rok. W rzeczywistości Claus Huwe spędził w Tanzanii 10 lat angażując się w rozwój projektów pomocowych związanych z wodą.

Po powrocie z Afryki rozpoczął pracę w firmie HAURATON w Rastatt (Niemcy). Krótko po tym, jak podzielił się swoim doświadczeniem i praktyką związaną z gospodarowaniem wodą, jakie zdobył w Tanzanii, został managerem nowego projektu poszukującego skutecznych i ekologicznych metod oczyszczania wody deszczowej. Złożoność zanieczyszczeń w wodzie opadowej wymagała podjęcia wielu badań, testów i opracowań, obejmujących także podłoża filtracyjne i substraty. Rozwój projektu zaowocował nawet budową przez HAURATON własnego ośrodka testowego w Augsburgu.

Opracowany w ośrodku pod okiem Clausa Huwe DRAINFIX CLEAN stał się jednym z wiodących systemów oczyszczania wody deszczowej. Do sukcesu projektu przyczynili się silni partnerzy, networking i przejrzysta komunikacja na wszystkich etapach rozwoju. Co istotne, HAURATON opracował także metody serwisu i konserwacji systemu przy użyciu autorskiego urządzenia czyszczącego. Claus Huwe identyfikuje się ze swoim projektem tak silnie, że praca przeplata się z jego życiem prywatnym, w którym również zajmuje się wodą i ekologią.


Współgospodarz Wydarzenia


Partner generalny


Partnerzy główni


Partner merytoryczny


Patronat honorowy


Patronat medialny