Rob ter Brake

Rob ter Brake

RMA Hydromet


Luty 2021 – obecnie: Business Development Manager, RMA Hydromet

W lutym 2021 roku założyłem nową firmę, RMA Hydromet, wraz z partnerem z Holandii. Moją rolą jest rozwój biznesu oraz rozwijanie produktów. RMA Hydromet (www.rmahydromet.nl) reprezentuje m.in. kompletny zakres produktów firmy OTT Hydromet. Dostarczamy technologię sensorów do nowoczesnego zarządzania wodą. Posiadając ponad 30 lat doświadczenia, pomagamy menedżerom wodnym zbierać niezawodne dane hydrologiczne i meteorologiczne w ramach cyklu wodnego. Wspólnie z naszymi klientami, z naszego biura w Hellendoorn, opracowujemy najbardziej dogodne rozwiązania dla zarządzania tym cennym zasobem na Ziemi, jakim jest woda. Ponieważ nasze rozwiązania działają prostotą i niezawodnością, dostarczając wysokiej jakości danych, idziemy o krok dalej niż oczywiste rozwiązania. Naszym obszarem działania jest region BeNeLux, ale jesteśmy również obecni w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

2016 – luty 2021: Business Development Manager, OTT Hydromet GmbH

W 2016 roku rozpocząłem pracę w OTT Hydromet (www.ott.com) jako menedżer rozwoju biznesu dla regionu Holandii i Belgii (część Flamandzka). Byłem odpowiedzialny za wszystkie zakresy produktów w grupie OTT Hydromet, w tym Lufft, OTT, Adcon, Seabird, Hydrolab, Sutron. Byłem także konsultantem wewnętrznym ds. rozwoju produktów dla rynku hydrologicznego. Rynek hydrologiczny w Holandii jest wymagający, musimy konkurować ceną, co jest wyzwaniem przy korzystaniu z produktów Made in Germany. Mimo to, udało mi się zwiększyć roczny obrót z mniej niż 100 000 EUR do 800 000 EUR, osiągając średnią roczną stopę wzrostu wynoszącą 10%.

Byłem częścią zespołu sprzedażowego obsługującego obszar niemieckojęzyczny, w tym Austrię i Szwajcarię. Rozumiem niemiecki w mowie i piśmie na poziomie 100%, a mój poziom mówienia i pisania jest akceptowalny, ale nie perfekcyjny. Z powodu reorganizacji sieci sprzedaży UE, OTT postanowił zakończyć bezpośrednią sprzedaż w niektórych krajach UE. Niestety, Holandia była jednym z tych krajów. To główny powód, dla którego założyłem nową firmę.

2001 – 2016: Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Observator Group

W 2001 roku dołączyłem do Observator (www.observator.com) jako kierownik ds. sprzedaży. Wkrótce awansowałem na stanowisko Międzynarodowego Menedżera Rozwoju Biznesu. W okresie tym byłem odpowiedzialny za projektowanie nowej linii produktów rejestratorów danych GPRS, boi pomiarowych i oprogramowania do zbierania danych. W ostatnich 3 latach pełniłem funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu na całym świecie. Byłem odpowiedzialny za Sprzedaż i Marketing Grupy Observator na całym świecie. Grupa Observator działa w Holandii, Belgii, Niemczech, Grecji, Australii i Singapurze. Liczba pracowników wynosiła około 100. W okresie pracy w Observator, podróżowałem po Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce, spotykając partnerów dystrybucyjnych i klientów, zawsze szukając najlepszego rozwiązania odpowiadającego lokalnym warunkom.

1989 – 2001: Kierownik ds. Zarządzania Wodą, Zarząd Wód Groot Salland

Przez 12 lat pracowałem w holenderskich zarządach wodnych (zarządach wód) i byłem odpowiedzialny za realizację dużych i złożonych projektów (np. nowe stacje pomp i wały). Kierowałem działem składającym się z 10 pracowników i zarządzałem zarządzaniem wodnym i zarządzaniem projektami w ramach kilku wielomilionowych projektów. Rozpocząłem automatyzację zarządzania wodą i zainicjowałem nowy sposób kontrolowania poziomu wody, wykorzystując dane i prognozy pogodowe.

Przeprowadziłem również digitalizację wszystkich map i rejestrów używanych wcześniej. Wprowadziłem system Geograficznego Informowania (GIS) do zarządzania wodą. Ten system był wykorzystywany do zarządzania sytuacjami powodziowymi i sytuacjami z wysokim poziomem wody na rzece IJssel w połączeniu z północno-zachodnim wiatrem.

1986 – 1989: Programista oprogramowania w Witteveen & Bos Software

Po ukończeniu studiów przez 3 lata pracowałem jako programista oprogramowania w Witteveen & Bos, jednej z głównych firm konsultingowych w Holandii.


Współgospodarz Wydarzenia


Partner generalny


Partnerzy główni


Partner merytoryczny


Patronat honorowy


Patronat medialny