Will Sarni

Will Sarni

Water Foundry


Will Sarni to założyciel i dyrektor generalny firmy Water Foundry, doradztwa strategicznego w dziedzinie gospodarki wodnej. Jest również założycielem i głównym partnerem funduszu venture kapitałowego Water Foundry Ventures, skupionego na technologiach wodnych, które mają na celu rozwiązywanie problemów związanych z niedoborem wody, jej jakością i równym dostępem do niej. Przez całą swoją karierę był doradcą ds. zrównoważonego rozwoju i strategii wodnej dla korporacji międzynarodowych, firm technologicznych zajmujących się wodą, inwestorów i organizacji pozarządowych.

Przed założeniem Water Foundry był dyrektorem zarządzającym w firmie doradczej Deloitte Consulting, gdzie stworzył i kierował praktyką strategii wodnej. Wcześniej był założycielem i dyrektorem generalnym firmy ds. strategii zrównoważonego rozwoju DOMANI, przed dołączeniem do Deloitte.

Will jest międzynarodowo uznawanym liderem myśli w dziedzinie strategii i innowacji wodnych. Został sklasyfikowany jako: Wartościowy 100 Worth Magazine w roku 2022, Kluczowa Osoba Wpływająca na Wartość Wodę w Biznesie oraz jedno z 15 Najważniejszych Wywiadów w magazynie Smart Water w roku 2019.

Jest autorem licznych publikacji na temat strategii i innowacji wodnych, w tym następujących książek:

· “Strategie Korporacyjne w Zakresie Wody” (Earthscan 2011, i w języku chińskim wydana przez Shanghai Jiao Tong University Press w 2013 roku)

· “Technologie Wodne – Przewodnik po Inwestycjach, Innowacjach i Biznesowych Oportunach w Sektorze Wodnym” (Sarni, W. i Pechet, T., Routledge 2013)

· “Poza Nexus Energia – Woda – Żywność: Nowe Strategie dla Wzrostu XXI Wieku” (Dō Sustainability 2015)

· “Zarządzanie Wodą a Wartość Biznesowa: Tworzenie Obfitości z Niedostatku” (Sarni, W., i Grant, D., Routledge 2018)

· “Tworzenie Obfitości w XXI Wieku poprzez Innowacje w Polityce Publicznej: Poza Standardowym Biznesem” (Sarni, W. i Koch, G., Greenleaf Publishing 2018)

· “Woda Cyfrowa: Nowe Technologie dla Bardziej Odpornego, Bezpiecznego i Sprawiedliwego Przyszłości Wodnego” (Routledge, 2021).

· “Woda, Ciekawość” (Sarni, W. i Dunnigan, T., Outskirts Press, wrzesień 2022).

Sarni jest gospodarzem podcastu Distilled by Qatium i współgospodarzem programu The Stream with Will and Tom. Był przewodniczącym Rady Doradczej Naukowej na WAITRO Global Water Innovation Summit w 2020 roku i był członkiem Komitetu Programowego Naukowego na Stockholm World Water Week w latach 2013-2019. Jego prace doradcze obejmują pracę z X-PRIZE w roku 2020 (Infinity Water Prize), jako Odważny Wizjoner dla Zespołu X-PRIZE Safe Drinking Water w roku 2016 oraz jako Doradca Techniczny dla Climate Bonds Initiative: Nature-Based Solutions for Climate and Water Resilience. Jest również członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma Journal of Water Security.


Współgospodarz Wydarzenia


Partner generalny


Partnerzy główni


Partner merytoryczny


Patronat honorowy


Patronat medialny