Agata Wehlin

Agata Wehlin

Nacka Kommun


Agata Wehlin ma 15 lat doświadczenia w sektorze zarządzania wodami opadowymi. Posiada tytuł magistra nauk środowiskowych i ochrony zdrowia uzyskany na Uniwersytecie w Sztokholmie. Rozpoczęła swoją karierę jako konsultant ds. zarządzania wodami opadowymi w firmie SWECO, gdzie później awansowała na stanowisko kierownika grupy w dziale Zarządzania Wodami Opadowymi i Adaptacji do Zmian Klimatycznych. W 2022 roku była zatrudniona w Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska, gdzie pracowała nad rządowym projektem mającym na celu opracowanie krajowych wytycznych dotyczących zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi.

Obecnie pracuje jako ekspert ds. wód opadowych w Gminie Nacka, w hrabstwie Sztokholm, w dziale Budownictwa i Projektowania, gdzie opracowuje przestrzenie publiczne, w których wdrażane są infrastruktura niebieska i zielona oraz środki adaptacji do burz deszczowych.

Prezentacja skupi się na planowaniu i budowie wielofunkcyjnych rozwiązań wodnych w celu poprawy zarówno przestrzeni publicznej, jak i jakości wód odbiorczych.


Współgospodarz Wydarzenia


Partner generalny


Partnerzy główni


Partner merytoryczny


Patronat honorowy


Patronat medialny