Andrzej Świątek

Andrzej Świątek

BLEJKAN S.A.


Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, tytuł magistra  inżyniera  Inżynierii Środowiska uzyskał w 1993 roku. Przez całą karierę zawodową związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną.

W latach 1993-1998 pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, jako mistrz Sieci Kanalizacji Deszczowej. W roku 1997 uzyskał uprawnienia wykonawcze branży sanitarnej.

W latach 1998-2007 związany był z Per Aarsleff Polska Sp. z o .o., jako Kierownik Działu Produkcji, zarządzając wykonywaniem renowacji bezwykopowych sieci kanalizacyjnych, głównie metodą CIPP, ale również w technologii Swagelining oraz Channeline.

W latach 2007-2010 w Insituform Sp. z o.o., jako Dyrektor Techniczny zarządzał działalnością wykonawczą oddziału firmy na terenie Polski. Główny profil działalności, to również renowacje bezwykopowe CIPP, ale także moduły GRP i naprawy obiektów chemią budowalną.

Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą i nadal pozostaje w ścisłej współpracy z branżą bezwykopową. Nadzoruje projekty dofinansowane z Unii Europejskiej, realizowane wg procedur FIDIC, współpracuje z firmami inwestorskimi, między innymi takimi jak Ekocentrum Wrocław, BUI Ciechański Haładaj, PM Partners.

W latach 2019-2020 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w lubelskiej firmie TAYLOR Sp. z o.o., zajmującej się budową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, także w technologii bezwykopowej przewiertów sterowanych, oraz gdzie realizowane są również renowacje sieci kanalizacyjnych metodę rur spiralnie zwijanych SWP.

Od roku 2021 pozostaje związany z firmą BLEJKAN S.A., gdzie zajmuje się koordynacją działalności wykonawczej na rynkach krajowych i zagranicznych, a także rozwija nowe technologie renowacyjne, w tym metodę CIPP do renowacji wodociągów.


Współgospodarz Wydarzenia


Partner generalny


Partnerzy główni


Partner merytoryczny


Patronat honorowy


Patronat medialny